Ana Sayfa
 Hakkımızda
 Hizmetlerimiz
Referanslarımız
 
 İletişim
 
Alüminyum Doğrama
Alüminyum Kapı Sistemleri
Alüminyum Küpeşte Sistemleri
Plastik Doğrama
Otomatik Kapı& Kepenk Sistemleri
Panjur Sistemleri
Ofis Bölme Sistemleri
Dış Cephe Sistemleri
Çatı Kaplama Sistemleri
Kış Bahçesi  
Cam Kapı
Fotoselli Kapı
Sineklik
Döner Kapı Sistemleri
Bina Donanıma Hoşgeldiniz
 

1986 yılından bugüne yaşadığınız mekânları güzelleştirmek,
sizlere daha kaliteli yaşam alanları sağlamak, hayata daha
güzel bir "pencereden" bakmanızı sağlamak için çalışan SÜRATOĞLU PANJUR 'un resmi web sitesine hoşgeldiniz.


Firmamız genel olarak Aluminyum, Otomatik Kapı, PVC
Kapı ve Pencereler, Ofis Bölme ve Dış Cephe Sistemleri konularında profesyonel çözümler sunmaktadır.Ürünlerimiz, siparişlerinize göre ölçüler alınarak atölyemizde üretilmektedir. Ülkemizin önde gelen hammadde üreticileri
ile çalışan firmamız, hem hammadde üreticileri hem de
müşterileri tarafından kaliteli ve dürüst çalışmasıyla takdir
edilmektedir.

İnsanların ev ve işyeri gibi hayatlarının büyük bir kısmının
geçtiği ve belli bir mahremiyeti olan mekânlarında çalışıyor olmanın getirdiği sorumluluğun bilincinde olan firmamız, bu sorumluluğun gereğini 23 yıldır yapmaktadır.


Firmamızın çalışma alanına giren her türlü ihtiyacınız için
bilgi almak, çözüm önerileri veya fiyat almak için iletişim sayfamızdaki bilgileri kulanarak bize ulaşabilirsiniz.

 

ShowRoom Haznedar

Marmara Caddesi Okul sokak. No:5
HAZNEDAR /İSTANBUL / TR
Tel:(0212)556 63 41 Fax:(0212)506 83 47
Gsm: 0542 231 69 01 Gsm: 0537 448 03 03

İmalat Fabrikamız
Kınalı Caddesi No:42/B
HAZNEDAR /İSTANBUL / TR
Tel:(0212)556 63 41 Fax:(0212)506 83 47
Gsm: 0542 231 69 01 Gsm: 0537 448 03 03
 
Isı Cam Arası Jaluzi Perde

Isı cam arası jaluzi, kullanımı en rahat jaluzidir. En önemlisi, çift cam arası bölmelerde kullanılan jaluzilerde de olduğu gibi kesinlikle toz tutmaz. Böylece jaluzinin en önemli sorunu ortadan kalmış olur. İki cam arasaında kullanılan jaluzilerin kendine has ve şık görüntüleri vardır. Isı cam arasına jaluzi yerleştirildikten sonra cam vakumlanır ve hava geçirmez.

 

Isı Cam Arası Jaluzi Modelleri
* 16mm Isı Cam Arası Jaluzi
* 25mm Isı Cam Arası Jaluzi 
                                                                                           
 
 
 

                                         ISICAM IN İÇERİSİNE MONTE EDİLEN ÜRÜN İLE

     *Cam yüzeyinde kumanda elemanı olmaması görüntü kirliliğini engeller.
     *Doğrama çıtasına montaj özelliği montaj ve bakım kolaylığı sağlar ve cam yüzeyinde çıkıntı oluşturmaz.
     *Zincirli kumanda sistemi,büyük camlarda sorunsuz açılma sağlar uzun ömürlüdür.
     *Jaluzinin iki cam arasında olması aynı zamanda gürültü kontrolu sağlar.
     *Temizlik ve bakım gerektirmez.
     *İki cam arasındaki boşluk 21 mm dir.
     *İstege göre motorlu sistem yapılabilir.

Isıcam arası jaluzi sistemi cok tercih edilen bir sistemdir.

Kulllanılan mekanizmalar:

Mıknatıslı sistem

Milli sistem
 Butonlu iki cam arası jaluzi
 Motorlu ve uzaktan kumandalı ısıcamlı jaluzi

 

İki Cam Arası Uygulamalar

 

İki cam arası jaluzi uygulamaları işyeri ve ofislere yönelik ara bölmeler için iyi bir seçenektir. İki cam arasına yerleştirilmiş jaluzi perde sayesinde temizlik ve perdelerin dış etkenlerden zarar görme olasılığı tamamen ortadan kalkar. İki cam arası uygulama, ısı cam arası jaluzi perde uygulamaları ile karıştırılmamalıdır. Isı cam arası jaluzi perde, dış cephelerde kullanılan jaluzi seçenekleri arasında yer alır. İki cam arası uygulamalar ise iç cephe uygulamaları için söz konusudur. İki cam arası jaluzi perdelerde motor tercihi ergonomiyi ve konforu artırır.
 
Jaluzi Perde Temizliği

İthal jaluzi perdelerde kullanılan bantlar antistatik olduklarından üzerlerine toz yapışmaz ve bu sayede kuru bir bez ile kolaylıkla temizlenebilir. Ancak bu temizlik sık aralıklarla yapılmalıdır ki kullanılan alanda bulunan nem ile toz birbiri ile karışmamalıdır. Elektrik süpürgenizde perdelerinizin üzerinde biriken tozu alabilmeniz için iyi bir seçenektir. Çok büyük ölçülere sahip jaluzi perdeleriniz yere serilerek su ile yıkanabilir. Ancak yıkama sonrasında çok iyi kurulanmalıdır. Üst kasa ve metal etek çıtası saç olduklarından dolayı oksitlenmelerine neden olabilirsiniz. Bantlar alüminyum olduğu için paslanma söz konusu değildir. Bulaşık makinenize sığabilecek parçaları ise çekinmeden yıkayabilirsiniz. Yıkama sonrasında çok iyi durulama yapılmalıdır.

Jaluzi Perde Seçimi Yapılırken Dikkat Edilecek Konular


Jaluzi perde almaya karar verdiğinizde doğal olarak tercihinizde ön plana çıkacak olan fiyattır. Ancak fiyatla birlikte dikkat edilmesi gereken temel özellikler vardır ki bunlar göz ardı edildiğinde düşük fiyata aldığınızı düşündüğünüz bir perde, uzun vadede size çok maliyetli gelebilir.
 

Jaluzi perdelerde dikkat edilmesi gereken önemli özelliklere aşağıda sırası ile yer verilmiştir.
Jaluzi perdelerinizin bant kalınlıkları 18 mikron üzeri olmalıdır. (Tüm hakları jaluzi perdeler.com a aittir. İzinli veya izinsiz kopyalanamaz.) Jaluzi perdelerde bant kalınlık ölçüleri 16 ve 22 mikron arası değişmektedir. Micron oranı yüksek olan jaluzi perdelerin bantları üretim sırasında daha iyi form alırlar ve uygulandıklarında düzgün bir görünüm sergilerler. Jaluzi perdelerde formun düzgünlüğü ışık sızma oranını en az düzeye indirir.

 Ayrıca istem dışı çarpmalarda deforme olmazlar.
Jaluzi perde bantlarının yerleştirildiği merdiven araları sık olmalıdır. Bu sayede örtücülükleri artar ve iyi bir kapatma sağlarlar. Merdiven sıklıkları jaluzi perde maliyetlerini arttıran en büyük özelliktir. Sık merdiven kullanılmış bir jaluzi perdede bir metre yükseklikte 120 bant kullanılırken seyrek merdivenli bir jaluzi perdede bu sayı 90 lara kadar düşebilir.
Renk bütünlüğü tüm perdelerde olduğu gibi jaluzi perde içinde oldukça önemlidir. Örneğin kırmızı bir jaluzi perde yaptırmaya karar verdiğinizde bantlar, taşıyıcı ipler, üst kasa, etek çubuğu ve bantları taşıyan merdivenler kırmızı tonlarında olmalıdır. Bu özellik diğer renkler ve 16, 25, 50 mm jaluziler içinde geçerlidir.


Jaluzi perdenizin bütün ağarlığını taşıyan mekanizmaya ait üst kasa 25 mm genişliğinde ve kalın saçtan üretilmiş olmalıdır. Bu sayede büyük ölçülerdeki perdeler yıllarca deforme olmadan kullanılabilir.
Doğru tespit, ölçelendirme ve montaj jaluzi perdelerinizin kullanım ömrünü arttıran en önemli faktörler arasında yer alır.
Kısacası jaluzi perdeleriniz yukarıda saymış olduğumuz özellikleri taşıyan uluslar arası üretim standartlarına uygun ve garanti belgeli olmalıdır.
Ölçümü yapılacak jaluzinin kapatacağı bölgenin genişlik ve yüksekliğini ölçünüz. (Tüm hakları jaluziperdeler.com a aittir. İzinli veya izinsiz kopyalanamaz.)

Jaluzi Perde Ölcüsü Nasıl Alınmalıdır?

Jaluziler duvara veya tavana monte edilebilmektedir. Yükseklik ölçülerini alırken bu hususu dikkate alınız. Yükseklik için genelde pencere alt mermerine kadar ölçü alınmaktadır.
Eğer jaluzinin pencere çerçevesinden daha fazla bir alanı kapatması isteniyorsa, kenarlardan 10´ar cm pay olacak şekilde fazla ölçüm alınız.
Birden fazla yan yana pencere camını ayrı jaluzilerle kapatmak istiyorsanız, jaluziler arasında 3 mm veya daha fazla aralık olacak şekilde ölçüm yapınız. Bu mesafenin az olması jaluzilerin birbirlerine takılmasına, fazla olması ise ışığın içeriye girmesine neden olabilir.
Açılabilir pencereler için jaluzinin toplanmış halindeki üst kalınlığını hesaba katarak yüksekliğini artırınız. Yüksekliğin az gelmesi durumunda jaluziniz katlansa bile açılamama ihtimali bulunmaktadır.

Ahşap jaluzilerin toplanmış haldeki kalınlığı alüminyum jaluzilere göre daha fazladır.
Jaluzilerinizi doğrama üzerine monte edilerek, sadece camı kapatacak şekilde sipariş vermek istiyorsanız, ölçüm alırken, camın iç ölçülerini kullanınız. Genişlik için, camın doğrama arası genişliğinden 5mm daha dar jaluzi gerekmektedir. Yükseklik için ise camınızın doğrama arası yüksekliğini kullanabilirsiniz.
Kapı veya camı kapatacak şekilde doğrama üzerine monte edilecek jaluziler için isteğiniz doğrultusunda "telli sistem" uygulanır. Telli sistem, jaluzi içerisinden geçip üst ve alt doğramaya sabitlenen hizalama teli sistemidir. Telli sistem uygulanan kapı ve pencerelerin jaluzileri açılıp kapatma sırasında sabit durarak jaluzinin hasar görmesini engeller. Telli sistem, jaluzinin katlanmasına veya açı değiştirilmesine engel olmaz.
Kumanda çubuğu ve ipleri jaluzinin sağında ya da solunda olabilmektedir.

Aluminyum Küpeşte, Aluminyum Dograma, Aluminyum OFis Bölme, Aluminyum MOtorlu kepenk, motorlu panjur, motorlu kumandalı sac kepenk, aluminyum kepenk, ofis bölmeler,aluminyum ofis bölme,aluminyum,kepenk,motorlu kepenk,cam balkon,dış cephe kaplama,dış sütun,motor,panjur,lamine cam,vitrin,dükkan vitrin,egepen,plasline,mosel,elora,suratoglu,cam,silikon,silikon cephe,cephe,kapaklı cam cephe,entegre cephe,konpozit panel cephe,konpozit,fotoselli kapı,pimaş,pimapen,cıta,tamir,kepenk servis,otomatik kapı,c60,jumbo cam,motorlu panjur,jaluzili bölme,cam jaluzi,jaluzi,egepen,
aluminyum yazhane bölmeler,Aluminyum Dograma,Plastik Dograma,Ofis Bölme,ofis cam bölme,kıs bahcesi,kanopi,verenda,kış bahcesi,balkon kapatma,cift acılım,alumiyum,pimapen,pvc,dış cephe,cam cephe,silikon,mastikYezhane Bölme,Isıcam Arası Jaluzi ile Ofis Bölme,Motorlu Kepenk,Motorlu Panjur,Manuel Panjur,Otomatik Kapılar,Stor Kapılar,Garaj Kapıları,Fotoselli Kapılar,Otomatik Bariyer,Döner Kapılar,Bariyerler,Cam Balkon,Dış Cephe Kaplama,Verenda,küpeşte cmalı,camlı küpeşte,catı kapatma,sandvic panel,cam kepenk,seffak ,jaluzi,ısıcam ,ofis bölme,ayna,cam,kepenk,mercedes,kepenk,garaj,jaluzi-alusel,sunset,facebook,mynet,plastik

 
JALUZİLİ OFİS BÖLME SİSTEMLERİ ALANINDA YAPMIS OLDUMUZ İSLERDEN BAZI KARELER...
 
 
 
 
 
© 2009 Bina Donanım , Tüm Hakları Saklıdır.