Ana Sayfa
 Hakkımızda
 Hizmetlerimiz
Referanslarımız
 
 İletişim
 
Alüminyum Doğrama
Alüminyum Kapı Sistemleri
Alüminyum Küpeşte Sistemleri
Plastik Doğrama
Otomatik Kapı& Kepenk Sistemleri
Panjur Sistemleri
Ofis Bölme Sistemleri
Dış Cephe Sistemleri
Çatı Kaplama Sistemleri
Kış Bahçesi  
Cam Kapı
Fotoselli Kapı
Sineklik
Döner Kapı Sistemleri
PANJUR SİSTEMİ 
    

Bina Donanım'ın  yapılarındaki işlevsel bütünlük ve estetik arayışına cevap vermek üzere sunduğu  Panjur Sistemi her türlü yapının kapı ve pencerelerine kolayca uygulanabilecek şekilde detaylandırılmıştır. 


Panjur Sistemi iç mekanın dışardan görülmesini önleyen, güneşlik ve sineklik ihtiyaçlarını komple bir sistem içerisinde çözüme ulaştırmaktadır.


Düşey eksende açılıp kapanan sabit panjurlarda; talebe göre sineklik, sineklik ve güneşlik, ya da uzaktan kumandalı veya manuel aksesuar eklenebilmektedir. Bina yüzeyinden taşmayan panjur kutusu sayesinde cephe bütünlüğünün bozulmamasını sağlar. Bu,  Panjur Sistemi’ni diğerleriden ayıran ve üstün kılan önemli özelliklerden birisidir.

 İstenilen bölümlere takılan makas aksesuarı sayesinde açılı açılımlar uygulanabilmektedir. Dıştan takma panjurlar, bina yapısı dikkate alınarak talepler doğrultusunda duvara veya doğramaya monte edilebilir. 
 
Sistemin Başlıca Özellikleri       

 1. 37-52 mm ebatlarında iki tip PVC lamel, 175-210 mm ebatlarında iki tip PVC kutu mevcuttur. Bu farklı ebatlardaki lameller ve kutularla değişik boyutlardaki pencere ve kapı boşluklarına alternatif çözümler oluşturulabilir. 

2. Özel aksesuarları ile açılır panjur+güneşlik, sabit panjur+güneşlik ve sineklik, motorlu panjur (duvardan anahtarlı veya uzaktan kumandalı) gibi alternatifler yaratılabilir. 

3. İstenilen bölümlere takılan makas aksesuarı sayesinde açılı açılımlar da yapılabilir. 

 4. Gereken durumlarda panjur kutusuna koyulan izolasyon malzemesi sayesinde ekstra izolasyon sağlanır. 

5. Bina dışından gelebilecek müdahelelere karşı, panjur kanatları dışarıdan yukarı doğru kaldırılamadığı için hırsıza karşı güvenlidir.

6. Genişlik ve yüksekliğin arttığı durumlarda, lamellerle koyulan destek sacları sistemin güvenliğini daha da arttırır. 
 

 

 

 

ShowRoom Haznedar

Marmara Caddesi Okul sokak. No:5
HAZNEDAR /İSTANBUL / TR
Tel:(0212)556 63 41 Fax:(0212)506 83 47
Gsm: 0542 231 69 01 Gsm: 0537 448 03 03

İmalat Fabrikamız
Kınalı Caddesi No:42/B
HAZNEDAR /İSTANBUL / TR
Tel:(0212)556 63 41 Fax:(0212)506 83 47
Gsm: 0542 231 69 01 Gsm: 0537 448 03 03
 
 
MANUEL PANJURLAR        

Panjur mekanizmalarında kullanılan en son yenilik motor ve kontrol üniteleri olmasına karşın, farklı taleplere göre manuel ve mekanik panjur uygulamaları yapılmaktadır. 50 cm altında kalan pencere ölçülerinde veya bölünen ve bu ölçünün altındaki detaylarda mekanik panjur sistemleri uygulanır.   Ayrıca bazı nihai tüketicilerin makaslı olmasını arzu ettiği panjur sistemleri de mekanik uygulanmak zorundadır. Makasların ileri doğru açık olduğu sırada motorlu panjurlar sağlıklı çalışmaz ve panjuru açmaya veya kapatmaya çalışmak ciddi sorunlar çıkarabilir.

Kontrol ünitesi dışında panjur için kullanılan poliüretanlı lameller, kutular, yan kapaklar ve dikmeler aynı malzemelerden oluşur. Mekanik panjurlarda kontrol, lamellerin sarıldığı tamburun baş tarafında bulunan kasnağa, diğer ucu da yaylı makaraya bağlı çeki ipinin sarılması ve bırakılması ile olur.

Motorlu panjurlarda limit swich olduğundan stop noktası ayarlarla belirlenir ancak manuel sistemde en alt sırada bulunan alt etek profiline stop takılması ile sağlanır. Buna ilaveten panjurlarda redüktör sistemi kullanmakta mümkündür.

Makaranın kaldıramayacağı ölçülerde eğer motor uygulaması istenmiyorsa, redüktör yardımıyla panjurun açılmasını ve kapanmasını sağlamak olasıdır.

Redüktör tambur başına bağlana dişli takımından oluşur ve bir ara kol yardımıyla aşağı veya yukarı hareket verilir.

Tercih edilecek sistem ne olursa olsun önemli olan, ölçülere uygun sistem ve uygulamanın seçilmesidir. Gerek teknik gerekse satış kadromuzdan ölçü, fiyat ve teknik konularda bilgi alabilirsiniz.


Manuel Panjurlar da kullanılan malzemeler kontrol ünitesi dışında panjur için kullanılan poliüretanlı lameller, kutular, yan kapaklar ve dikmeler aynı malzemelerden oluşur. Manuel panjurlarda kontrol, lamellerin sarıldığı tamburun baş tarafında bulunan kasnağa, diğer ucu da yaylı makaraya bağlı çeki ipinin sarılması ve bırakılması ile olur.

Motorlu panjurlarda limit swich olduğundan stop noktası ayarlarla belirlenir ancak manuel panjur sistemlerinde en alt sırada bulunan alt etek profiline stop takılması ile sağlanır. Buna ilaveten manuel panjurlarda redüktör sistemi kullanmakta mümkündür.

Makaranın kaldıramayacağı ölçülerde eğer motor uygulaması istenmiyorsa, redüktör yardımıyla panjurun açılmasını ve kapanmasını sağlamak olasıdır.

Tercih edilecek sistem ne olursa olsun önemli olan, ölçülere uygun sistem ve uygulamanın seçilmesidir. Gerek teknik gerekse satış kadromuzdan ölçü, fiyat ve teknik konularda bilgi alabilirsiniz.

Aluminyum Küpeşte, Aluminyum Dograma, Aluminyum OFis Bölme, Aluminyum MOtorlu kepenk, motorlu panjur, motorlu kumandalı sac kepenk, aluminyum kepenk, ofis bölmeler,aluminyum ofis bölme,aluminyum,kepenk,motorlu kepenk,cam balkon,dış cephe kaplama,dış sütun,motor,panjur,lamine cam,vitrin,dükkan vitrin,egepen,plasline,mosel,elora,suratoglu,cam,silikon,silikon cephe,cephe,kapaklı cam cephe,entegre cephe,konpozit panel cephe,konpozit,fotoselli kapı,pimaş,pimapen,cıta,tamir,kepenk servis,otomatik kapı,c60,jumbo cam,motorlu panjur,jaluzili bölme,cam jaluzi,jaluzi,egepen,
aluminyum yazhane bölmeler,Aluminyum Dograma,Plastik Dograma,Ofis Bölme,ofis cam bölme,kıs bahcesi,kanopi,verenda,kış bahcesi,balkon kapatma,cift acılım,alumiyum,pimapen,pvc,dış cephe,cam cephe,silikon,mastikYezhane Bölme,Isıcam Arası Jaluzi ile Ofis Bölme,Motorlu Kepenk,Motorlu Panjur,Manuel Panjur,Otomatik Kapılar,Stor Kapılar,Garaj Kapıları,Fotoselli Kapılar,Otomatik Bariyer,Döner Kapılar,Bariyerler,Cam Balkon,Dış Cephe Kaplama,Verenda,küpeşte cmalı,camlı küpeşte,catı kapatma,sandvic panel,cam kepenk,seffak kepenk,garaj,jaluzi-alusel,sunset,facebook,mynet,plastik pencere,aluminyum fiyat,garaj kepenk,elektrikli kepenk,manuel panjur,gel panjura gel

 
 
© 2009 Bina Donanım , Tüm Hakları Saklıdır.