Ana Sayfa
 Hakkımızda
 Hizmetlerimiz
Referanslarımız
 
 İletişim
 
Alüminyum Doğrama
Alüminyum Kapı Sistemleri
Alüminyum Küpeşte Sistemleri
Plastik Doğrama
Otomatik Kapı& Kepenk Sistemleri
Panjur Sistemleri
Ofis Bölme Sistemleri
Dış Cephe Sistemleri
Çatı Kaplama Sistemleri
Kış Bahçesi  
Cam Kapı
Fotoselli Kapı
Sineklik
Döner Kapı Sistemleri

Cam Cepheler

Alüminyum Giydirme Cam Cepheler, mimari projeye uygun olarak, betonarme döşemeye veya taşıyıcı çelik konstrüksiyona galvanizli çelikten mamul ankrajlarla tespit ediliyor, düşey alüminyum elemanlar ile bunlara bağlanan yatay kayıtlardan oluşuyor.

 Düşey elemanlar üzerinde, yatay elemanların dilatasyonlarını alacak EPDM contalar kullanılıyor. Kullanılan alüminyumun hammaddesi, ekstrüzyonla biçimlenebilen ve anodik olarak okside olup dekoratif görünüm verecek şekilde bir yapıya sahip AA 6063 ( AlMgSi 0.5 f22) alaşımı.

Dıştan bakıldığında cephede camlar arasında düşeyde ve yatayda; strüktürel silikonlu cam cephe ise EPDM fitilli cam cama derzler; klasik kapaklı cam cephe ise 50 mm genişlikte kapak profili diye tabir edilen alüminyum profiller görülüyor.

Giydirme cephe ile bina arasında, tavan döşemesi alt hizasında kalan boşluklar, yapı içinden giydirme cephe arkasına buhar ve duman geçişini önlemek için, 0,7 mm kalınlığında galvaniz sac ile kapatılıyor. Betonarme döşeme üst seviyesinde kalan boşluklar alev ve dumanların giydirme cephe arkasına ve bu yolla üst katlara sirayetini önlemek için 2 mm kalınlığında galvaniz sac ile kapatılıyor. 0,5 mm EPDM yalıtım membranı ile giydirme cephenin dört taraflı bitiş kenarları ile kaba yapı arası düşey ve yatay boşluklar kapatılarak ısı, buhar, su tecritleri sağlanıyor.

Strüktürel silikonlu cam cephelerde genellikle 6+12+6 mm reflekte temperli rodajlı silikon dolgulu ısıcam; Klasik kapaklı cephelerde 6+12+6 mm reflekte temperli thiakol dolgulu ısıcam kullanılıyor.

Alüminyum Giydirme Cepheler’in yapımı için temin edilen eloksalli veya elektrostatik fırın boyalı profiller hazırlanmış detaylı iş emirlerine göre  hassas aletlerle kesiliyor. Profiller üzerindeki bütün aksesuar ve bağlantı elemanları yerleri, özel kalıp ve şablonlar yardımı ile kopya freze makinaları ve presler kullanılarak açılıyor.

Planlanan sevk şekline göre hazırlanan kesilmiş profiller ve çerçeveler etiketleniyor. Bu malzemeler gerek kendine ve gerekse diğer elemanlara zarar vermeyecek şekilde özel tedbirler alınarak ambalajlanıyor.

Şantiyeye montaja hazır olarak sevk edilen alüminyum profillerin, ısıcamların ve diğer malzemelerin projesine uygun olarak montajı yapılıyor. 

 

ShowRoom Haznedar

Marmara Caddesi Okul sokak. No:5
HAZNEDAR /İSTANBUL / TR
Tel:(0212)556 63 41 Fax:(0212)506 83 47
Gsm: 0542 231 69 01 Gsm: 0537 448 03 03

İmalat Fabrikamız
Kınalı Caddesi No:42/B
HAZNEDAR /İSTANBUL / TR
Tel:(0212)556 63 41 Fax:(0212)506 83 47
Gsm: 0542 231 69 01 Gsm: 0537 448 03 03
 
SİLİKONLU CAM CEPHE                                  

                                                                                                    

Kapaklı cephelerin yanı sıra, geliştirilmiş sistemler ile silikon cepheler de oluşturulabilir. Bu tip uygulamalarda, cephenin dış yüzeyinde ince birleşim çizgileriyle (15 mm genişliğinde) bölünmüş kesintisiz cam cephe görüntüsü elde edilir. Cam paneller arasındaki sızdırmazlık çift EPDM fitil veya özel cephe silikonları ile sağlandığından, panellerin arasına tam yalıtım sağlanmış olur.  

                                                                                                                                                              

Cephelere bina mimarisine ve müşterinin talebine bağlı olarak, cam panellerden istenilenler gizli kanat mekanizmaları sayesinde sistem ile bütünlük oluşturan gizli kanatlar da yerleştirilebiliyor. Böylece cam panellerin arasında gölge oluşması engellenir. İstendiğinde seçilen herhangi bir cam panel (dışarıdan hangisinin açılır olduğu belli olmaksızın ) gizli kanat haline getirilebilir. Cam ve alüminyum panel arasında silikon, çift camda ise iki cam arasında komponentli silikon kullanılmaktadır. Silikon çekilmesi işlemleri esnasında silikon firmasının kalite kontrol test prosedürleri çerçevesinde prosesler kontrol altında tutulmaktadır.

Cephede kullanılacak camların kombinasyonu binanın kullanım amacı, cephesi, bulunduğu yerdeki hava ve iklim şartlarına uygun performans değerlerini taşıyan cam cinslerine ve projesinin tasarımına uygun cam rengine göre belirlenir. Silikon cepheler de kullanılacak ısıcamlar U.V. ışınlarından etkilenmeyen özel silikon dolgulu ve kademeli olarak imal edilirler. Sistem detayına göre imal edilen kasetlere ısıcamlar fabrika ortamında mesafe belirleyici bant (Norton Bant) ve yapıştırma silikonu (General Electiric, Dow Corning, v.b.) ile yapıştırılır (bonding). Yapıştırma silikonu ile ısıcamların dolgu silikonun uyumu mutlaka test edilerek, süreç içerisinde meydana gelebilecek problemler engellenmiş olur.
 


uminyum Küpeşte, Aluminyum Dograma, Aluminyum OFis Bölme, Aluminyum MOtorlu kepenk, motorlu panjur, motorlu kumandalı sac kepenk, aluminyum kepenk, ofis bölmeler,aluminyum ofis bölme,aluminyum,kepenk,motorlu kepenk,cam balkon,dış cephe kaplama,dış sütun,motor,panjur,lamine cam,vitrin,dükkan vitrin,egepen,plasline,mosel,elora,suratoglu,cam,silikon,silikon cephe,cephe,kapaklı cam cephe,entegre cephe,konpozit panel cephe,konpozit,fotoselli kapı,pimaş,pimapen,cıta,tamir,kepenk servis,otomatik kapı,c60,jumbo cam,motorlu panjur,jaluzili bölme,cam jaluzi,jaluzi,egepen,
aluminyum yazhane bölmeler,Aluminyum Dograma,Plastik Dograma,Ofis Bölme,ofis cam bölme,kıs bahcesi,kanopi,verenda,kış bahcesi,balkon kapatma,cift acılım,alumiyum,pimapen,pvc,dış cephe,cam cephe,silikon,mastikYezhane Bölme,Isıcam Arası Jaluzi ile Ofis Bölme,Motorlu Kepenk,Motorlu Panjur,Manuel Panjur,Otomatik Kapılar,Stor Kapılar,Garaj Kapıları,Fotoselli Kapılar,Otomatik Bariyer,Döner Kapılar,Bariyerler,Cam Balkon,Dış Cephe Kaplama,Verenda,küpeşte cmalı,camlı küpeşte,catı kapatma,sandvic panel,cam kepenk,seffak kepenk,garaj,jaluzi-alusel,sunset,facebook,mynet,plastik pencere,aluminyum fiyat,garaj kepenk,elektrikli kepenk

Dış Cephe Alanında Yapmıs Oldugumuz İslerden Bazı Kareler....

 
 
 
© 2009 Bina Donanım , Tüm Hakları Saklıdır.

dış cephe kaplama,kompozit panel cephe,silikonlu cam cephe,cam cephe,silikonsuz cephe,alukobat,giydirme cephe sistemleri,dış cephe,dış cephe,cephe,dış,cam cephe,kapaklı cephe,entegre cephe,cephesiz olmaz,